sobota, 19 grudnia 2009

Mikołajek - pakiet w teczce


Kultowa seria przygód Mikołajka w limitowanym wydaniu z teczką.

Mikołajkowa teczka zawiera 3 tomy: najnowszą książkę Nieznane przygody Mikołajka, a także Nowe przygody Mikołajka oraz Nowe przygody Mikołajka Tom 2. W zestawie znajduje się również książka rozkładanka, czyli Mikołajek i jego kumple w trójwymiarze.

Zestaw: miś Paddington w niebieskim płaszczyku + 2 książeczki

Limitowany zestaw z misiem to wyjątkowy prezent świąteczny. Zawiera dwie książki o przygodach Paddingtona oraz maskotkę. Maskotka dostępna jest wyłącznie w zestawie.

Bajkoczytacz. Puchatkowy burczy brzuszek - starter (książka + urządzenie)


Zaraz zabierzemy Cię na wielką ekspedycję, w którą wyruszyli Kubuś i jego przyjaciele, gdy Miś odkrył nagle, że przestało burczeć mu w brzuszku. Czytaj z nami, a kiedy usłyszysz króciutki dźwięk, odwróć stronę.

Bajkoczytacz to nowoczesna książka, dzięki której dziecko nabiera nawyku samodzielnego obcowania z literaturą i - stopniowo - także umiejętność czytania. Jest to połączenie książki z prostym w obsłudze mechanizmem: dziecko przewracając strony ogląda obrazki, śledzi tekst i słucha czytanej głośno historii. Dzięki temu ma możliwość sprawdzenia, czy w prawidłowy sposób rozpoznaje kolejne wyrazy składające się na tekst. Bajkoczytacz to nowoczesna zabawa i nauka, dla wzrokowców i dla słuchowców - pobudza wyobraźnię i zachęca do samodzielnego czytania.

piątek, 18 grudnia 2009

Dziecioodporna, Coś pożyczonego, Coś niebieskiego, Sto dni po ślubie - pakietJuż ponad 100 000 egzemplarzy książek Emily Giffin zostało sprzedanych w Polsce.

Autorka jak mało kto rozumie kobiece emocje i potrafi o nich pisać. Od jej książek wprost nie można się oderwać! Specjalnie na święta jej cztery powieści: Coś pożyczonego, Coś niebieskiego, Dziecioodporna i Sto dni po ślubie w rewelacyjnej cenie

 

Ekskluzywne wydanie kryminałów Marka Krajewskiego


W skład pakietu wchodzą:

Koniec świata w Breslau

Widma w mieście Breslau

Festung Breslau

Dżuma w Breslau

Głowa Minotaura

 

Historia Polski według Pawła Jasienicy - pakiet 5 tomów

 

Leon Lech Beynar, ps. Jasienica (ur. 10 listopada 1909 roku w Symbirsku, zm. 19 sierpnia 1970 roku w Warszawie) - polski pisarz historyczny, eseista i publicysta "Tygodnika Powszechnego". W czasie II wojny światowej oficer Armii Krajowej. W lipcu 1948 roku został aresztowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa i wypuszczony na wolność dzięki interwencji Bolesława Piaseckiego. Wstąpił do Stowarzyszenia Pax, z ramienia którego w 1950 roku zarządzał stowarzyszeniem Caritas. Od grudnia 1959 roku jeden z wiceprezesów Związku Literatów Polskich. Był również współredaktorem "Tygodnika Powszechnego" oraz działaczem i ostatnim prezesem Klubu Krzywego Koła (1962).

W skład pakietu wchodzą:
1"Polska Piastów"
2"Polska Jagiellonów"
3"Rzeczpospolita Obojga Narodów.Srebrny Wiek"
4"Rzeczpospolita Obojga Narodów. Calamitatis regnum" "Calamitatis regnum"
5"Rzeczpospolita Obojga Narodów.Dzieje agonii" "Dzieje agonii"

 

Trylogia Millennium Stieg Larsson - pakiet 3 książek w miękkiej oprawie


Bestsellerowe powieści kryminalne, wywodzące się z najlepszej szwedzkiej tradycji fikcji i literatury kryminalnej: świetnie napisane, z trzymającą w napięciu fabułą i fascynującymi postaciami. Wyjątkowe zjawisko na światowym rynku literackim! Te książki można czytać na wielu płaszczyznach: jak kryminały pełne mrocznych i nierzadko politycznych tajemnic, jak doskonałe, wielowątkowe powieści współczesne, pełne prawdziwych zdarzeń i osób, i w końcu jak thriller psychologiczny. Wciągające i jedyne w swoim rodzaju.

czwartek, 17 grudnia 2009

Dr House. Całkowicie bez autoryzacji


Zbiór szokujących, jak sam główny bohater, artykułów na temat popularnego serialu "Dr House".

Autorzy esejów starają się zanalizować różne aspekty serialu, na przykład: Jak myśli House? Dlaczego House tak naprawdę zatrudnił Foremana, Cameron i Chase'a? Dlaczego Wilson wciąż się z nim przyjaźni? Kim, w zamierzeniu scenarzystów, miał być początkowo House? Jak rozpoznać oszustwa w serialu, którego głównym mottem jest "wszyscy kłamią"? Dlaczego pomysły House'a są lepsze niż wszstkich innych?
Czy dr House potrafi uczyć?
Dlaczego House jest takim draniem?

Autorami poszczególnych esejów są: Nick Mamatas, Craig Derksen, Lois Winston, Karen Traviss, Glenn McDonald, Donna Andrews, Jill Winters, Joyce Millman, Shan na Swendson, Robert T. Jeschonek, Geoff Klock, Jillian Hancock, Steven Rubio, Brad Sinor, Virgina Baker, Susan Engel i Sam Levin, James Gilmer, Mikhail Lyubansky i Elaine Shpungin, Linda Heath, Nancy Franklin.

Leah Wilson jest redaktorem książek: "Wisteria Lane: On America's Favorite Desperate Housewives", "James Bond in the 21st Century: Why We Still Need 007", "Mapping the World of the Sorcerer's Apprentice: An Unauthorized Exploration of the Harry Potter Series Complete Through Book Six". Mieszka w Dallas.

Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu

Hugh Laurie to były członek trupy komediowej Footlights w Cambridge, weteran brytyjskiej sceny teatralnej, telewizyjnej i filmowej, entuzjasta boksu i jazdy na motorze, cierpiący na depresję pisarz i muzyk, mąż, ojciec trójki dzieci i były wioślarz odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Dzięki niemu serial "Dr House" zyskał siłę wyrazu pozwalającą na zajęcie miejsca w czołówce programów emitowanych w paśmie największej oglądalności. W książce "Dr House. Nieautoryzowana biografia i przewodnik po serialu" autor przedstawia wszystkie, ciągle jeszcze mało znane okoliczności związane z niesamowitą karierą Hugha Lauriego:
- to, jak dostał rolę w serialu "Dr House".
- jego walkę z depresją i zmagania z ciemną stroną bycia komikiem,
- niesamowitą historię kariery i marzeń ojca aktora, oraz to jak wpłynęły one na syna,
- najciekawsze informacje o aktorach, grających pozostałych bohaterów serialu.

Oraz:
- co jest najważniejsze w kolejnych odcinkach serialu,
- jak serial odzwierciedla prawdziwe historie życia grających w nim aktorów,
- jakie błędy medyczne popełnili scenarzyści i aktorzy,
- jak Dr House w praktyce wykorzystuje swoje motto "wszyscy kłamią".

Dr House i filozofia - wszyscy kłamią


Zostaliśmy lekarzami, by leczyć choroby. To, co naprawdę unieszczęśliwia większość z nas, to fakt, że musimy leczyć pacjentów .
Humanitaryzm jest przereklamowany.
Oto diagnosta ostatniego kontaktu i medyczny specjalista ds. misji niewykonalnych - Gregory House. Egocentryczny, złośliwy, bezwzględny. Narkoman z detektywistyczną obsesją, manipulant, geniusz, zło wcielone. Kochamy go jednak nie dla zalet, ale mimo wad, a nasze uwielbienie jest tym mocniejsze, im większą mamy pewność, że dzieli nas nieprzepuszczalny parawan szklanego ekranu. Owszem, dr House to arogant i aspołecznik, jednak w odróżnieniu od większości znanych nam lekarzy okazuje się też diablo skuteczny. A zresztą... na arogancję też trzeba sobie zasłużyć. Co kryje się pod tą maską gbura i mizantropa? House kilka razy udowodnił, że tli się w nim jednak jakaś iskierka człowieczeństwa. A może tylko blefował?
Jedyna wartość zaufania, którym obdarzył cię pacjent, jest taka, że możesz nim manipulować.
Mówi się, że House to mordercza mieszanka Sherlocka Holmesa, nietzscheańskiego nadczłowieka i retora-taoisty. A może jest zwyczajnym bucem? Genialnym, ale jednak bucem? Jeśli chcesz dowiedzieć się, co skrywa on przed Tobą, i masz ochotę zdemaskować jego małe kłamstewka, wielkie łgarstwa oraz mroczne tajemnice, możesz to zrobić właśnie teraz. Czy wystarczy Ci odwagi, by rozłożyć ten nieprzewidywalny umysł na czynniki pierwsze? Wybór należy do Ciebie. Jeżeli zdecydujesz się na tę ryzykowną grę, nie będziemy Cię mogli powstrzymać. Tylko upewnij się, że obok jest ktoś, kto zdąży przeprowadzić intubację. I pamiętaj -- nigdy nie ufaj lekarzom!

Co dr House wie o medycynie


"Każdy student medycyny zna anegdotę o zebrze: Gdy słyszysz tętent kopyt, nie spodziewaj się, że zobaczysz zebrę. Poza Afryką, słysząc ten odgłos, przeważnie spodziewamy się ujrzeć konia."

"Co House wie o medycynie" to fascynująca książka autorstwa dziennikarza medycznego, Andrew Holtza, próbującego ustalić, co w popularnym serialu jest prawdą, a co fikcją. W nawiązaniu do przypadków przedstawionych w poszczególnych odcinkach autor - podpierając się autorytetem wybitnych lekarzy i profesorów medycyny - tłumaczy w przystępny sposób mechanizmy wywołujące objawy konkretnych chorób. Podąża krok za doktorem Housem, towarzysząc mu w jego medycznym śledztwie zmierzającym do ustalenia diagnozy. Zestawia szpitalną rzeczywistość wykreowaną na potrzeby serialu z realiami i standardami w prawdziwej służbie zdrowia. Wyjaśnia, co kryje się za trudnymi terminami medycznymi, omawia interesujące - na ogół rzadkie - choroby, pokazuje, jak długim i złożonym procesem jest stawianie diagnozy.

To świetna lektura dla fanów serialu i nie tylko. Z przyjemnością sięgną po nią i lekarze - choćby po to, by wraz z autorem obalić pewne mity - studenci medycyny i wszyscy, którzy choć trochę interesują się medycyną. A jak pokazują statystyki w naszym kraju, jest ich rekordowo wielu.

środa, 16 grudnia 2009

Zdrowie:

 

Encyklopedia żywienia – Gillian Mckeith (Mam na półce i gorąco polecam).Ekspert w dziedzinie żywienia i autorka międzynarodowych bestsellerów, Gillian McKeith, tym razem oferuje czytelnikom wyczerpujący i bogato ilustrowany przewodnik poświęcony żywieniu.

Któż z nas nie chciałby być zdrowszy i szczuplejszy, a przez to szczęśliwszy? Każdy, kto sięgnie po te niezwykłą książkę, ma szanse spełnić te marzenia. Autorka, znana na całym świecie dietetyczka zajmująca się holistycznym żywieniem, opisała w niej ponad sto powszechnych schorzeń i radzi, jak im przeciwdziałać za pomocą właściwych pokarmów i ziół. Na podstawie doświadczeń zebranych w ciągu wielu lat praktyki Gillian McKeith wyczerpująco tłumaczy, jak jedzenie wpływa na stan zdrowia, jakie są podstawy zdrowej diety i jak się odżywiać w poszczególnych fazach naszego życia.
Encyklopedia żywienia to obowiązkowa lektura dla każdego, kto dba o siebie, chce zachować zdrowie i dobra kondycję na długie lata.

Zbyt wielu ludzi jest uzależnionych od cukru, kofeiny, alkoholu i sztucznych dodatków. [...] Napisałam tę książkę, żeby to zmienić. Odkryjecie tu, że zdrowe jedzenie nie wiąże się z niewygodami, że jest smaczne i że rzeczywiście ma moc uzdrowicielską. {..] Od dziś macie możliwość panować nad swoim zdrowiem, energią i całym życiem. - Ze wstępu.

 

Religia 

Szymon Hołownia – Monopol na zbawienie

 

W najnowszej książce Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą. Jak przeżyć w Kościele dzisiaj to książka połączona z grą planszową Monopol na zbawienie. Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej - np. dlaczego pościć w piątek i czemu Kościół nie lubi wróżek, jak i tych, którzy są na wyższym poziomie wtajemniczenia. Dla nich będą interesujące rozważania o jałmużnie, wpływie kościelnej formacji na tembr głosu księży czy godzeniu zła w świecie z Bożą dobrocią. Możemy sprawdzić swoją religijną wiedzę, a także zastanowić się nad rzeczami, o których wcześniej nie mieliśmy okazji pomyśleć. Hołownia odkurza zapomnianych świętych, którzy mogą nam towarzyszyć i wspierać nas w grze o zbawienie, pokazuje, jak dziś można przestrzegać 10 przykazań lub je łamać. Książka zawiera mnóstwo anegdot i ciekawostek związanych mniej lub bardziej z religią i Kościołem, obficie czerpie zarówno z popkultury, jak i z klasyków duchowości. Zapraszamy do gry!

by-”Dlaczego Monopol na zbawienie? W największym skrócie  podekscytować i na chwilę zająć uwagę tych, dla których życie to gra, gdzie trzeba zdobywać punkty, być w stałym pędzie do mety. Aby  by zagrzać-zbulwersować tych, których bulwersuje wszystko. Wreszcie  do boju tych, którzy w tytule będą się doszukiwać śladów katolickiego  czy to znaczy, że do nieba mają-triumfalizmu. Monopol na zbawienie  szansę trafić tylko katolicy? Odpowiedź na jednym z pól gry.”

 Z książką powiązana jest gra planszowa. Każde pole zbliża do nieba, duszy przegrać nie można, a zabawa jest przednia (żeby nie powiedzieć „boska”).

 

Dla dociekliwych ;)

Robert H. Frank - Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic

 

Książka Franka pokazuje, że gdy każesz studentom rozejrzeć się wokół, potrafią dostrzec bardzo ciekawe rzeczy. Okazuje się, że podstawowe założenia ekonomii dostarczają przekonywujących wyjaśnień dla naszych działań i ich rezultatów. To wspaniała metoda nauczania tego przedmiotu. Prawdę mówiąc, bardzo przydatna jako poprawka dla reszty nas, ekonomistów.

Robert Solow, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

Dlaczego mleko sprzedawane jest w prostokątnych opakowaniach, a coca-cola w cylindrycznych? Co sprawia, że w niektórych krajach jajka o białych skorupkach są droższe niż te brązowe? Czemu służą zamki w drzwiach sklepów czynnych przez całą dobę? Z jakiej przyczyny nowojorskie taksówki są żółte? Dlaczego na monetach znane osoby są portretowane z profilu, a na banknotach en face? Z jakiego powodu guziki w ubraniach męskich są po prawej, a w kobiecych po lewej stronie? I co decyduje o tym, że modelki zarabiają o wiele więcej niż modele?

Życie jest pełne zagadek i paradoksów, które wbrew pozorom mają bardzo racjonalne przyczyny! Znany profesor ekonomii oraz jego studenci tropią absurdy codzienności i znajdują dla nich zaskakujące naukowe wyjaśnienia. Oto najlepszy kurs ekonomii dla żółtodziobów. Całość dodatkowo uatrakcyjniają czarno-białe zdjęcia i humorystyczne rysunki.

09:09, kalarepa86
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 grudnia 2009

W tym roku, podobnie jak w poprzednim przedstawiam swoje propozycje książek - prezentów, jakie mogą znaleźć się pod choinką Waszych bliskich bądź przyjaciół. W tej notce kilka propozycji dla osób, które w kuchni czują się jak ryba w wodzie.Nigella świątecznie

Nigella LawsonW książce "Nigella świątecznie", Nigelli Lawson znajdziesz wszystko to co jest potrzebne, aby umilić sobie Święta Bożego Narodzenia. Pełna prostych przepisów na smaczne dania i pomocnych rad jest jednocześnie praktyczna i inspirująca. "Nigella świątecznie" łagodzi napięcie towarzyszące przygotowaniom i przywraca radość z nadchodzących Świąt. Zaproś Domową Boginię na Święta Bożego Narodzenia!Kuchnia literackaNa kartach tej książki poezja i proza z różnych epok przeplata się z przepisami. Wykład Wokulskiego o jedzeniu ryb nożem i widelcem ilustruje przepis na pieczonego sandacza, a wizytę u bohaterów „Nad Niemnem” wieńczy receptura na nalewkę różaną, którą częstowano w saloniku Korczyńskich. W opowieści o literackich dziejach polskiej kuchni nie zabrakło też potraw z wigilijnego stołu opisanego w „Chłopach”, ani słynnego bigosu z „Pana Tadeusza”. Pod piórem wielu pisarzy nawet zwyczajne dania stawały się poezją. Zapraszamy do degustacji! „W malinowym chruśniaku” z pucharkiem mrożonego deseru malinowego – uczta dla zmysłów!

 

 

Kuchnia smakosza – 6 tomów po okazyjnej cenie (89 zł) w Świecie książki. W skład zestawu wchodzą następujące tytuły:

Tapas

Pierwsza książka z serii „Encyklopedia smakosza” zawiera przepisy na tapas – małe, aromatyczne przekąski z rybą, mięsem, warzywami, które Hiszpanie podają z kieliszkiem sherry, winem lub piwem. Tapas są świetnym rozwiązaniem na przyjęcie urodzinowe, imieniny czy sylwestra. Przygotowuje się je błyskawicznie, a ich różnorodność jest nieograniczona.
Hiszpańskie pierożki z warzywami i rodzynkami, tortilla z borowikami, oliwki w cieście, szaszłyczki chlebowe z pomidorami, koreczki z bananów, daktyli i śliwek wprawią w zachwyt gości i sprawią, że przyjęcia u ciebie będą długo pamiętane.Ryby
Ryby i owoce morza są miłe dla naszego podniebienia i zawierają wiele składników odżywczych, m.in. wysokowartościowe białko, witaminy A, D, B oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym zachowasz zdrowie, szczupłą sylwetkę i młody wygląd. Podpowiemy Ci, jak wybierać najświeższe ryby, i pokażemy, jak je przyrządzać.  Wzbogacimy repertuar Twoich przepisów o receptury na wyśmienite potrawy z całego świata. Odtąd na Twoim stole pojawiać się będą: łosoś z sosem miodowo-koperkowym, okoń królewski z sosem szpinakowo-kokosowym, sałatka śledziowa.Ciasta
Trudno sobie wyobrazić imieniny, urodziny, wizytę przyjaciół bez ciasta lub ciasteczek. W mgnieniu oka możesz przygotować zwyczajną szarlotkę czy biszkopt z truskawkami, ale warto też sięgnąć po bardziej wyrafinowane przepisy. Fale Dunaju, łódeczki z owocami jagodowymi, morele w sieci, kieszonki z nektarynkami, roladki czekoladowo-bananowe, ciasto morelowe z pierzynką... wyglądają kusząco, a przede wszystkim wybornie smakują.
Ziemniaki
Odkryj walory zdrowego, niedrogiego i... najbardziej niedocenianego warzywa w naszej diecie! Ziemniaki, niesłusznie uważane za tuczące, w rzeczywistości są niskokaloryczne, a przy tym bogate w witaminę C, białko, potas. Można przyrządzać je w nieskończonej ilości wariantów, o czym przekona Cię ta książka.
Znajdziesz tu przepisy na zupy, sałatki, pyzy, placki, a także pieczenie i inne dania podawane z dodatkiem ziemniaków. Placuszki z cukinią, knedle z Turyngii, kremowa zupa z borowikami będą smakowitym urozmaiceniem codziennego jadłospisu.Sosy
Nawet najsmaczniejsza pieczeń staje się ucztą dla podniebienia dopiero wraz z dobrym sosem. Sałatki nabierają smaku, a zgromadzone w nich witaminy są przez nas przyswajane dzięki dressingowi na bazie oliwy, jogurtu czy majonezu. Większości dań z makaronów nie sposób wyobrazić sobie bez aromatycznych sosów pomidorowych, ziołowych, serowych. W tej książce zaprezentowano ponad 200 przepisów: obok klasycznych sosów, takich jak holenderski czy beszamelowy, ciekawe dressingi do sałat, sosy do mięs i ryb, makaronów i deserów. Przedstawiono też przepisy na dania, których ukoronowaniem są pyszne sosy.Pasztety i terriny
Niegdyś pojawiały się tylko na królewskich i szlacheckich stołach, dziś są stałym elementem wykwintnej kuchni. Pasztety, terriny, czyli pasztety pieczone w kąpieli wodnej, galaretki i rolady pasztetowe (galantyny) można wykonać dużo wcześniej przed podaniem, a dzięki różnorodności farszów, łatwo dopasować do innych potraw. Burgundzka galantyna z szynką, paszteciki z tuńczykiem i serem, pasztet z fetą i oliwkami, terrina z pstrąga z kostkami warzywnymi – oto dania, które znakomicie nadają się na przekąski lub lekki posiłek dla osób dbających o linię.Ciąg dalszy propozycji książkowych wkrótce!

poniedziałek, 14 grudnia 2009

                   

Felieton to obok reportażu mój ulubiony gatunek dziennikarski. Uwielbiam felieton ze względu na krótką formę, lekkość, zwiewność, pozorną nieistotność oraz posługiwanie się literackimi środkami ekspresji. Bez problemu można rozróżnić ten gatunek po stałej pozycji w dziennikach i tygodnikach oraz poruszaniu w lekkiej formie różnych problemów życia codziennego oraz aspektów społecznych. Lekkość, która się cechą charakterystyczną felietonu odnaleźć można w tekstach Olgi Lipińskiej – postaci znanej i lubianej przez wielu ze względu na jej cięty język i ogromne poczucie humoru.

Olga Lipińska to kobieta o bogatym doświadczeniu życiowym i scenicznym – w latach 1977 –1990 była dyrektorką Teatru Komedia w Warszawie, wyreżyserowała kilkadziesiąt spektakli Teatru TV, stworzyła kabarety wśród których wymienić należy Właśnie leci kabarecik oraz Kabaret Olgi Lipińskiej. Na tym nie kończy się jej działalność – od kilkunastu lat pisze felietony, które publikowane są na łamach miesięcznika Twój styl. To właśnie te felietony ukazały się w 2009 roku w książce „Co by tu jeszcze...”, a wcześniej w książce „Mój pamiętnik potoczny”.

Tematyka jaką porusza Olga Lipińska w swoich felietonach jest bardzo szeroka. Reżyserka opisuje swoje życie artystyczne, politykę i różne jej przeobrażenia, swoich przyjaciół, problemy jakie spotyka na swojej drodze, swoje obserwacje i przemyślenia. Ta różnorodność sprawia, że teksty Lipińskiej są ciekawe i nie nużą. Lipińska ma bardzo ciekawy styl pisania – swobodnie posługuje się językiem, a elementy takie jak fakty, wrażenia, obrazy, wspomnienia łączą się bez zgrzytów w zgrabną całość. Jej myśli są w ciągłym ruchu, a co najważniejsze – nie są chaotyczne.

W czasach, kiedy felieton może napisać każdy, kto z informacji wyczytanych w prasie, obejrzanych w telewizji bądź wysłuchanych z radiu potrafi sklecić byle jaki tekst, felietony Lipińskiej wybijają się znacząco, przede wszystkim, ze względu na operowanie przekornym poczuciem humoru i wplataniem celnych dygresji. „Co by tu jeszcze...” to książka nie tylko dla fanów Lipińskiej, ale przede wszystkim dla osób, które lubią felietony nietuzinkowe i oryginalne.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ocena 7,5/10

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 52
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
01. Współpracuję z ...
02. Polskie strony o książkach
03. Wydawnictwa
04. Blogi książkowe
05. Blogi różne
06. Czytuje...
07. Nie tylko książki...
08. Muzycznie
09. Przeczytane w 2009
10. Przeczytane w 2008
11. Przeczytane w 2007
12. Przeczytane w 2006
Liczniki na stonę